Ako sa vysporiadať s nerovnomerným rozložením tepla v systéme

Dĺžka čítanie: 54 sec.
Ako sa vysporiadať s nerovnomerným rozložením tepla v systéme

Hlučné vykurovacie telesá, nerovnomerná distribúcia tepla, príliš vysoká spotreba energie - pravdepodobne ste zažili tieto bežné sťažnosti zákazníkov. Ale existuje jednoduchý spôsob, ako ich riešiť - pomocou hydronického vyváženia Grundfos.


Pre vyváženie sústavy ste sa doteraz museli spoliehať na štandardné nastavenia výrobcu na základe všeobecných tabuliek alebo základného vyváženia podľa skúseností alebo odporúčaní výrobcov vykurovacích telies alebo TRV (termostatických ventilov pre vykurovacie telesá). Výsledkom je, že veľa vykurovacích sústav nefunguje efektívne. Výskumy v skutočnosti ukazujú, že 82% vykurovacích sústav v existujúcich budovách v Nemecku bolo v roku 2017 nesprávne vyvážených (CO2online, 2017).

Základné alebo nedostatočné vyváženie teplovodnej vykurovacej sústavy môže znamenať problém a  majitelia domov vás kontaktujú, aby ste poskytli riešenie pre nerovnomernú distribúciu tepla a nedostatočný komfort v ich dome.

Hydronické vyvažovanie je teraz možné vykonať rýchlejšie a jednoduchšie pomocou čerpadiel Grundfos a mobilnej aplikácie Grundfos GO. Pozrite si video a prečítajte si celý článok na našej webovej stránke.

Titulky vo videu vyberte pomocou ikony nastavení  v pravom dolnom rohu videa.